crs.org.uaГлавнаяПроектыЗавершенныеПосилення ролі громадянського суспільства у сприянні Уряду в процесі реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону На главную Карта сайта рус | eng
тел./факс: +380 48 719 85 36
65074, г. Одесса, ул. Гайдара, 3-а
utsc@te.net.ua

Посилення ролі громадянського суспільства у сприянні Уряду в процесі реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Тривалість проекту: 24 місяці (початок - 1 лютого 2013 р.)

Джерела фінансування:

 • Європейська Комісія, Програма «Сусідство в сфері розвитку громадянського суспільства 2011 і недержавні організації та місцеві влади в розвитку (NSA&LA) 2012. Дії в країнах-партнерах – Україна».
 • Внесок партнерів проекту.

Загальна мета проекту: Посилення ролі українського громадянського суспільства в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону та просування діалогу з питань реалізації Дунайської стратегії між неурядовими організаціями та органами державної влади України.

Завдання проекту:

 1. Залучення українських неурядових організацій та незалежної експертної спільноти до розробки комплексного бачення реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні.
 2. Розроблення схеми громадського моніторингу оцінки ефективності участі України в реалізації Дунайської стратегії.
 3. Розбудова мережі Дунайського форуму громадянського суспільства в Україні як платформи для співпраці між різними акторами, зацікавленими в посилені участі України в реалізації Дунайської стратегії, та співпраця в цьому напрямку з українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
 4. Адвокація Дунайської стратегії як можливості для вдосконалення політики регіонального розвитку в Україні.

Компонент «Розробка комплексного бачення реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні» ґрунтується на усвідомленні необхідності залучення до цього процесу широкого кола експертів в сферах, які визначені пріоритетними в рамках Дунайської стратегії, та застосуванні комплексного підходу, який має враховувати правові, інституційні, методологічні та фінансові рамки для реалізації Дунайської стратегії в Україні.

Цей компонент проекту ініційований, враховуючи той факт, що органі державної влади, які відповідають за координацію реалізації Дунайської стратегії в Україні, мають обмежені людські та фінансові ресурси для розроблення такого документу, який матиме подвійне завдання: (1) слугувати методологічним орієнтиром для місцевих органів влади та зацікавлених сторін в процесі реалізації Дунайської стратегії в українській частині Дунайського регіону і (2) надати сигнал Європейській Комісії, іншим країнам Дунайського регіону та міжнародним організаціям, які діють в ньому (наприклад, Дунайська Комісія та Міжнародна комісія із захисту ріки Дунай), що Україна має чітке бачення втілення Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Для реалізації цього компоненту, а також кращої поінформованості різних зацікавлених сторін в Україні, проект передбачає:

  Створення експертної групи з питань, що є пріоритетними в рамках Дунайської стратегії.
 • Консультації з органами державної влади, які відповідають за координацію участі України в реалізації Дунайської стратегії.
 • Проведення громадських слухань в 4-х областях Україні, які входять до Дунайського регіону.
 • Консультації з координаторами пріоритетних напрямків Дунайської стратегії.
 • Проведення міжнародної конференції з питань Дунайської стратегії та регіональної політики ЄС.
 • Розвиток інформаційних ресурсів, які орієнтовані на розповсюдження інформації про Дунайську стратегію та її реалізацію в Україні, зокрема веб-ресурсу «Громадський простір Дунайського регіону».
Проект виконується за фінансової підтримки Європейської Комісії

Центр региональных исследований © 2004-2012
Контакты
www.crs.org.ua